Tamamlanan Projeler

 • ALAÇATI PAZARYERİ CAMİ

  Mart 2010

  Halk arasında ‘Ayios Konstantinos’ olarak bilinen Eisodion Tis Theotoku Kilisesi, Emmanuel Kalonaris tarafından 1805-1833 yıllarında yap tırılmıştır. 1833-1920 yılları arasında Rum-Ortodoks Kilisesi olarak kullanılmıştır. Cumhuriyet döneminden itibaren ise cami işlevi ile kullanımını sürdürmektedir. 2003 yılında hazırlanan restorasyon projesi ile yapının özgünlüğü korunmuş ve uygulama yalın bir yaklaşım ile tamamlanmıştır.

   

  Proje Fotoğrafları

  + -
 • ANADOLU APARTMANI VE KÜLTÜREL TESİS

  Ağustos 2012

  İzmir’in ilk apartmanı olarak 1905 yılında inşa edilen “Anadolu Apartmanı” özgün özellikleri ile korunmuştur. Aynı parsel üzerinde tasarlanan yeni yapı, tarihi yapının konumlanışı ve cephesi ile birlikte ele alınmıştır. Tescilli yapı, zemin katta ve bodrum katta ticari kullanım, üst katlarda konut kullanımına göre planlanmıştır. Yeni yapı, ticari ve kültürel faaliyetler içeren tescilli yapıyı tamamlamaktadır.

   

  Proje Fotoğrafları

  + -
 • ANDRIA KÖŞKÜ

  Mart 2012

  ANDRIA KÖŞKÜ

  Mart 2012

  Yapı 1830 yıllarında Bornova’daki Zipcy Ailesi tarafından Arapkirli Sokak’(günümüzde 80. Sk) ta inşa edilmiştir. Uzun yıllar Credit Lyonnais Bankası’nın müdürü olan, Richard Mattheys tarafından ‘Mattheys Evi’ olarak kullanılmıştır. 1928 yılından itibaren Charles Balladur ve devamında De Andria aileleri tarafından konut kullanımı sürdürülmüştür. Restorasyon ve uygulama projeleri tamamlanarak, cafe ve resto ran olarak hizmet vermektedir.  

  Proje Fotoğrafları

  + -

Proje Haberleri

TÜM HABERLER